Seksuaalterapeut
Annika Tamme

Olen omandanud bakalaureusekraadi psühholoogias Tallinna Ülikoolist ning magistrikraadi reproduktiiv- ja seksuaaltervise uuringutes Londoni Ülikooli Hügieeni ja Troopilise Meditsiini Koolis. Lisaks astusin Inglismaal elades Kaasaegse Kliinilise Seksuoloogia Instituudi kliinilise seksuoloogia diplomiõppesse, kus täiendasin ennast seksuaalteraapia alal. Läbitud diplomiõpe oli heaks kiidetud Pink Therapy poolt, tunnustamaks õppe kõrget standardit seoses mitmekesisusega inimeste soolises ning seksuaalses identiteedis ja suhetetüüpides. Õpingute kõrvalt läbisin praktika St. Albans City haigla seksuaaltervise kliinikus ning Hatfieldi seksuaaltervise kliinikus.

Kuidas ma saan Sind aidata?

Minu töö eesmärk on aidata inimesi probleemidega, mille keskmes on kas seks või intiimsuhted. Suurel osal inimestest esineb seksuaalprobleeme mingil eluetapil, millest osad lahenevad ise, kuid teiste puhul on vaja lisatuge. Sessioonide jooksul kasutan erinevaid terapeutilisi ning eneseabi tehnikaid, kodus tehtavaid praktilisi ülesandeid, seksuaalharidust, enesekindluse ja mugavustunde tõstmist seksuaalsuse ning seksuaalsuhete osas. Kõik sessioonides kasutatavad harjutused ning ülesanded on rangelt sõnalised, st terapeut ei kasuta oma töös füüsilisi sekkumisi ega füüsilist kontakti kliendiga.

Tihti pöördutakse minu poole näiteks valulise penetratsiooni, iha kadumise, erutuvuse probleemide, orgasmi probleemide, erektsiooni häirete, ejakulatsiooni probleemide (enneaegne/hilinenud) või kompulsiivse seksuaalkäitumise puhul. Tegu ei ole lõpliku nimistuga teemadest, millega seksuaalteraapias tegeletakse. Vastuvõtul käsitletakse veel muutusi seksuaalelus läbi erinevate eluetappide, aga ka eelnevate kogemustega seotud hirme või ärevust. Samas piisab vaid soovist mainitud teemasid lahata ning endale selgeks mõelda.

Teen tööd nii eesti kui inglise keeles.

Aja broneerimiseks kirjuta info@annikatamme.ee

Loe täpsemalt: www.annikatamme.ee