Üldarst Nele-Triin Lott

Seksuaaltervise Nõuandla juhataja

Lõpetasin TÜ arstiteaduskonna 1994. aastal ja läbisin 2-aastase internatuuri (1996. a). Töötan üldarstina.

Eelistan läheneda inimese tervisega seonduvatele probleemidele kompleksselt ning leian, et ennetav meditsiin on kõige tõhusam meditsiini valdkond.

Seksuaaltervisega seonduv on väga diskreetne. Tihti on rahulolematuse ja terviseprobleemide taga psühhosotsiaalsed tegurid, mida me ise endale ei pruugi teadvustada. Olukorra lahendamiseks ei piisa alati vaid arstist, vaja läheb meeskonnatööd koos teiste valdkonna spetsialistidega ning koostööst sünnib tulemus.

Probleemide lahendamiseks on vaja tagada usalduslik suhe patsiendi ja arsti vahel, mille ülesehitamiseks kulub aega. Aastaid Tartu Seksuaaltervise kliinikus ja Elva haiglas arsti ja noortenõustajana töötades puutusin kokku olukorraga, kus kliendi vanusepiirangu (25 eluaastat) tõttu ei saanud enam osutada vajalikku teenust, kuigi nõudlus selle järele oli. Leian, et seksuaaltervisega seotud teenused ja teave on inimõigused ning annan endast parima selle tagamiseks Seksuaaltervise nõuandlas.

Olen Eesti Arstide Liidu (EAL), Eesti Seksuaaltervise Liidu (ESTL) liige. Igal aastal osalen erinevatel täiendkoolitustel ning konverentsidel nii kodu- kui välismaal.

Broneeri aeg doktor Nele-Triin Loti vastuvõtule bronn.ee kaudu või helistades numbril 59193944. Alla 26-aastastele (k.a.) on teenus tasuta, broneeri aeg siit. Teistele on teenus tasuline, vastuvõtule pöördumiseks broneeri aeg siit.