Seksuaalharidus

Individuaalseks nõustamiseks palun broneerida endale arsti, õe või ämmaemanda vastuvõtule aeg. Loengute tellimiseks võtke ühendust telefonil 59193944 või meili teel info@stn.ee.

Seksuaaltervise Nõuandlast on võimalik tellida nii üldharidus- kui ka kutsekoolide õpilastele ning ka lasteaialastele mõeldud loenguid, mis käsitlevad seksuaalsust läbi elu. Samuti pakume soovi korral loenguid täiskasvanutele. Teemad kujunevad vastavalt tellija soovile ning sihtgrupile.

Mõned näited seksuaalhariduslike vestlusringide teemadest:
  • Minu keha on minu oma (eelkooliealistele ja nooremale kooliastmele)
  • Murdeiga ja sellega seonduvad muutused kehas, mõtetes, tunnetes (alates 4. klassist)
  • Suhted, sõbrad ja armastus minu ümber (alates 4. klassist)
  • Seksuaalsus läbi elu. Seksuaalelu algusega seonduvad mõtted/küsimused (alates 7. klassist)
  • Tõhusad ja usaldusväärsed rasestumisvastased vahendid. Kas ja miks peaksin end kaitsma soovimatu rasestumise eest? (alates 7. klassist)
  • Seksuaalsel teel levivad haigused sh. HIV. Haigustest hoidumine. Testimise ja ravivõimalused. (alates 7. klassist)
  • Suhtevägivald – Mis see on? Kuidas seda ära tunda? Kuidas käituda? (alates 8. klassist)
Koolitajad

Meie loengupidajateks on kogenud ja koolitatud spetsialistid: ämmaemand, õde, arstid ja psühholoog. Seksuaalhariduslike kooliloenguid viivad läbi ämmaemand Marili Suits ja õde Reelika Kiivit. Mõlemad nõustajad on Eesti Seksuaaltervise Liidu liikmed ning osalevad aktiivselt erialastel täiendkoolitustel. Lisaks kooliõpilastele on nad koolitanud ka õpetajaid ja noortenõustajaid. Mõlemad koolitajad on osalenud koolides suhtevägivallateemalise õpetajaraamatu piloteerimisel ja väljatöötamisel. Reelika Kiivit on Eesti koolide inimeseõpetuse tundides kasutatava õpetajaraamatu üks autoritest. Meie lektorite poolt pakutavad loengud ei ole slaidiettekanded vaid kasutame erinevaid metoodilisi lähenemisi, et iga osaleja saaks kaasa rääkida, arvamust avaldada ning läbi rühmatööde ja rollimängude mõista edastatud teabe olulisust.

Seksuaaltervise Nõuandla jaoks on väga oluline, et õpilastega kohtuks koolitatud loengupidajad, sest asjatundmatult edastatud seksuaalharidus võib noori rohkem kahjustada kui jäämata jäänud loeng.

Lisaks vestlusringidele saame me pakkuda lühikesi vestlusringe (45 minutit), kus vestleme noortega teemal “Miks ma peaksin hoidma seksuaaltervist ja kuidas seda teha?”. Lühitunni kestus on 45 minutit ja hinnaks 40 eurot.

Kontakt

Loengusoovi korral palume Teil saata Seksuaaltervise Nõuandlasse e-kiri info@stn.ee ja me saame üksikasjades kokku leppida. Ühe kohtumise kestus on 90 minutit ja hinnaks 80 eurot.